Vložkování komína prodlouží jeho životnost

Při nutnosti úpravy nebo rekonstrukci komína se nejčastěji využívá možnost nově ho vyvložkovat. Jedná se o nejlevnější variantu opravy.

Komín, který máme na svém domě nebo chatě, musíme pravidelně kontrolovat, abychom měli jistotu, že funkční a nepoškozený. Zajistit musíme každý rok také revizi odborným pracovníkem, nejčastěji kominíkem, který nám následně vystaví zprávu. K čištění a revizí slouží komínová dvířka, která musí zůstat přístupná a jakkoli je nelze zakrývat. Kontrolu bychom měli provádět ideálně v létě nebo na začátku podzimu, určitě ne uprostřed topné sezóny. Od nánosů zplodin lze komín snadno vyčistit, pokud je ale již zanesen silně a pouhé čištění nestačí, je potřeba jeho úprava. Postavit nový komín je časově i finančně velmi náročné, k rekonstrukci se proto nejčastěji používají komínové vložky. Ty jsou stejně funkčním řešením jako nová výstavba, ale nezasáhnou tolik do našeho rodinného rozpočtu.

Vyvložkování komína může být nutné také v případě, že má špatný tah, v místnosti jsou cítit spaliny nebo je komínový průduch ve špatném technickém stavu a neodpovídá platným předpisům. Nová komínová vložka je vhodná také, pokud přecházíme na jiné palivo nebo měníme spotřebič, zvlášť pokud máme starší dům a moderní spotřebiče. Pro bezproblémové fungování komína je vhodná také komínová stříška, která zabrání nejen vletu ptáků, ale především chrání komín před nepřízní počasí, deštěm a sněhem. Kromě toho také stříška na komín slouží jako designový prvek celého domu. V dřívějších dobách se využívala především na měšťanské budovy a byla bohatě zdobená, dnes jsou populární spíše moderní čisté linie.

Před vložkováním komína posoudí kominík stávající těleso a také rozhodne, kde a případně jak je nutné komín opravit předtím, než se nová vložka usadí na místo.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality