Plasmová řezačka aneb jaké ochranné pomůcky použít?

I když se v současné době nachází plazmová řezačka prakticky v jakémkoliv profesionálním kovozpracujícím provozu, neměli byste podceňovat bezpečnost práce v součinnosti s tímto zařízením. Plazma o teplotě až 20 000 °C totiž představuje obrovské riziko nejenom pro vaši pokožku, ale také pro sliznice nebo oči. Během řezání kovu plazmovou řezačkou byste tak měli používat nejenom ochranné brýle, ale také svářečskou zástěru a kvalitní rukavice.

Ochranné brýle

Plasmový zdroj dosahuje při řezání elektricky vodivého kovového materiálu extrémně vysoké teploty, s čímž je spojen také enormní zdroj tepla. Abyste byli schopni precizního vedení řezu, měli byste při práci používat kvalitní svářečské brýle. Ty pochopitelně musí splňovat určité kvalitativní a bezpečnostní standardy, a kromě toho disponují i otvíracím mechanismem. Díky němu se můžete během několika minut podívat na výsledek své práce, aniž by vidění bylo zkresleno tmavým filtrem.

Svářečská zástěra

Plazmový řezací stroj byste kromě brýlí měli obsluhovat také v kvalitní svářečské zástěře. I když je tato ochranná pomůcka pro mnoho kutilů zbytečnou zátěží, pak věřte tomu, že vás chrání před velmi vážnými zraněními. Během řezání kovu plazmou totiž odletují rozžhavené kousky materiálu, které běžnou vrstvu oblečení propálí během vteřiny. Proto je vhodné používat zástěru vyrobenou z odolné kůže. Její výhodou je nízká pořizovací cena.

Pracovní rukavice

Asi nikdo z vás si nedokáže představit, že by držel plazmový hořák v holé ruce, při čemž by se snažil vést precizní řez několikamilimetrovým kovem. Plasmová řezačka nikdy neodvede kvalitní práci, pokud nepoužijete odolné rukavice z pevné kůže. Ty pochopitelně disponují potřebnými bezpečnostními certifikacemi, a kromě toho mají všitou příjemnou podšívku pro vyšší pohodlnost nošení.

Ochranné pomůcky při práci s plazmovým hořákem rozhodně nepodceňujte. Navíc byste je měli pořizovat pouze ve specializovaném elektronickém obchodě.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality