Nerezové komínové vložky a jejich využití

Chystáte se k rekonstrukci starého zděného komína, anebo hledáte možnost, jak vybudovat komín nový, pro jehož realizaci však nebude nutné žádných stavebních prací? V obou případech budete moci využít komínové systémy, které představují moderní způsob odvodu spalin. Jejich montáž je snadná díky možnosti zasouvání jednotlivých komponentů do sebe, což je možné díky zúžení obou konců komponentů.

Vložkování komínů

Pokud váš stávající zděný komín nese známky opotřebování či špatné funkce, bude vám velmi pravděpodobně doporučena jeho renovace, která je možná metodou vložkování komínů. Tuto metodu lze aplikovat u komínů, které jsou různě vysoké, což umožňují komínové systémy obsahující řadu tvarových dílců s možností montování do jakýchkoliv komínových těles bez nutnosti mechanických úprav.

Nutnost renovace komínu rozpoznáte i svépomocí

S nutností vložkování komínu většinou přichází revizní technik, který shledá komín neschopný provozu. Pokud jste však trochu pozorní, můžete si všimnout prosakujícího dehtu na omítce okolo komína či opadající omítky. Dále, pokud pravidelně zatápíte a postupem času cítíte kouř v místnosti, ve které se nachází kotel, znamená to, že má komín nízký tah, což je opět známka komína, který pomalu dosluhuje.

Nerezové komíny dokáží plně nahradit funkci zděných komínů

Pokud se rozhodnete pro budování komína, není nezbytně nutné přistupovat ke stavebním pracím. Nabízí se totiž moderní způsob, kterým jsou nerezové komíny. Ty dokáží plnohodnotně zastoupit funkci zděných, avšak s menším množstvím práce. Nerezové komíny nepotřebují nosný základ, je možné připevnit je ke zdi nebo k fasádě, ale i k jiné konstrukci. Na výběr budete mít z designových nerezových komínů s hladkým pláštěm nebo lehkého šachtového systému.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality